Czy trzeba mieć dowód rejestracyjny samochodu podczas kontroli?

Czy trzeba mieć dowód rejestracyjny samochodu podczas kontroli?

Czy kiedykolwiek podczas policyjnej kontroli znalazłeś się w sytuacji, w której zapomniałeś dowodu rejestracyjnego samochodu? O ile prawo jazdy zazwyczaj każdy przechowuje w portfelu, o tyle ten dokument, podobnie jak potwierdzenie opłacenia polisy OC już niekoniecznie. Takie wydarzenie na pewno zapadło Ci w pamięć, bo o ile mniej restrykcyjni policjanci jedynie pouczyli Cię o obowiązku posiadania tych dokumentów, o tyle służbiści na pewno wlepili mandat. Tak za brak dokumentów należał się mandat. Obecnie w kwestii posiadania dokumentów wiele się zmieniło. Obecnie nie musisz już zadawać sobie pytania, czy trzeba mieć dowód rejestracyjny samochodu podczas kontroli, ponieważ… nie trzeba. Nowe przepisy weszły w życie z dniem 1 października 2018 roku. Od tego dnia posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia opłacenia polisy OC nie jest obowiązkowe. Oznacza to, że funkcjonariusze nie mogą wystawić za ich brak mandatu.

Jak wygląda obecnie kontrola policyjna?

Skoro obecnie nie trzeba posiadać podczas kontroli (bo tak w ogóle, to trzeba je mieć) dowodu rejestracyjnego oraz opłaconej polisy OC przy sobie, to jak w praktyce wygląda sama kontrola? Obecnie policjanci, którzy zatrzymają Cię, mogą sprawdzić wszystkie informacje w Centralne Ewidencji Pojazdów i Kierowców, tzw. bazie CEPiK.

Dostęp do wspomnianej bazy posiada zarówno policja, jak i Straż Miejska, Czy Inspekcja Ruchu Drogowego. Podczas kontroli funkcjonariusze w ciągu kilku chwil otrzymają informacje nt. ważności badania technicznego Twojego samochodu oraz tego, czy posiadasz ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC, czy nie.

Warto jednak pamiętać, że w niektórych sytuacjach dowód rejestracyjny pojazdu będzie fizycznie wymagany. Każdy kierowca musi okazać go w Stacji Kontroli Pojazdów, kiedy robimy badanie techniczne, podczas sprzedaży samochodu, czy w czasie zagranicznego wyjazdu. Jak zatem widać — nie możemy oprawić go w ramkę i powiesić na ścianie, czy schować w najgłębsze czeluści szuflady.

Jaki damski zegarek wybrać?

Zegarki na rękę są dużo częściej kupowane przez mężczyzn niż przez kobiety. Historia marek z tradycja przedstawia, jak dawniej wyglądała oferta dostępnych w sprzedaży modeli. Pierwsze modele zegarków były przeznaczone głównie dla mężczyzn i dopiero po pewnym czasie oferta dla kobiet stawała się coraz bardziej popularna. Obecnie, choć mało kobiet korzysta z noszenia zegarka, z roku na rok stają się one coraz bardziej popularne wśród płci pięknej. 

Damskie zegarki

Porównując wygląd damskiego i męskiego zegarka, pierwszy wniosek jaki się nasuwa to dużo mniejsza tarcza i delikatniejsza bransoleta. Zegarki przeznaczone dla kobiet są dużo bardziej subtelne i eleganckie. Ich zadaniem jest zdobienie kobiecej ręki poprzez charakterystyczny wygląd, który dodaje każdej stylizacji stylu i klasy. Zegarki damskie longines dolcevita są przykładem klasycznego wyglądu damskiego zegarka, który będzie pasować do eleganckiej sukienki, ale tez do codziennego ubrania. Taki zegarek doda każdej kobiecie pewności siebie oraz sprawi, że nawet w sportowym stroju będzie wyglądać bardziej szykownie. Damski zegarek to świetny pomysł na prezent dla kobiety w każdym wieku. Zegarek kobieta może założyć na każdą okazję. 

Jaki damski zegarek wybrać?

Jeśli kobieta posiada w swojej kolekcji biżuterii zegarki, warto zakupić się nad zakupem modelu, którego jeszcze nie posiada. Sportowe zegarki na pewno sprawdzą się dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas, a możliwości zegarka i dodatkowe funkcje będą spełniać ich potrzeby. Jeśli nie znamy preferencji danej osoby, warto kupić klasyczny, delikatny zegarek z podłużną tarczą, która sprawdzi się na co dzień jak i okazji uroczystych przyjęć. Delikatny zegarek można bez problemu zmniejszyć, dlatego kupując zegarek na prezent nie musimy się obawiać tego, że zegarek może okazać się zbyt duży. Kupując zegarek dla siebie warto zmierzyć go przed zakupem lub porównać obwód nadgarstka z długością bransoletki zegarka. Warto również zwrócić uwagę na możliwość regulacji długości paska i bransolety.